3. Burke Pat 13.9

Asseco Gdynia - Facebook

Jakub jak Dawid

Niedziela, 11 Marca 2018 21:00 | Andrzej Jasicki
Dobra passa Asseco Gdynia trwa. Pobudzeni złotym medalem Mistrzostw Polski U-20 i pokonaniem Trefla Sopot przez U-18, seniorzy żółto-niebieskich dokonali nie lada wyczynu i wygrali 105:92 z Anwilem w Hali Mistrzów we Włocławku. "Pierwszą strzelbą" gdynian był, notujący 70% skuteczności "zza łuku", Jakub Garbacz (29 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty), a oprócz niego dwucyfrowe zdobycze osiągnęło jeszcze aż pięciu graczy Asseco.

Goście od początku spotkania rozpoczęli intensywny atak na kosz rywali. Pierwsze punkty zdobył Garbacz, który zdominował również całą pierwszą połowę, a następnie dołączyli do niego: bardzo aktywny (100% z gry) Mikołaj Witliński (13 punktów, 2 zbiórki, przechwyt), utrzymujący dobrą dyspozycję Przemysław Żołnierewicz (17 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty, przechwyt) oraz niezawodny kapitan zespołu Piotr Szczotka (11 punktów, 3 zbiórki, asysta, przechwyt). "Beach Boys" wygrali to rozdanie aż 33:20 i zabrali się do dalszego powiększania przewagi.

Drugie 10 minut było nieco bardziej wyrównane, kilka punktów padło łupem: Marcela Ponitki (10 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, przechwyt), Dariusza Wyki (5 punktów, 6 zbiórek, asysta, 5 bloków) oraz Krzysztofa Szubargi (18 punktów, 6 zbiórek, 8 asyst, 3 przechwyty). Anwil nie odpuszczał, ale i tak w 18 minucie gdynianie osiągnęli najwyższe 17 punktowe prowadzenie.

Po przerwie oba zespoły rozpoczęły wzajemną wymianę ciosów. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza dobrze kontrolowali rytm gry i utrzymywali bezpieczną odległość od rywala. Cały czas aktywni byli: Garbacz, Żołnierewicz i Witliński, a raz po raz z zaskoczenia uderzał Szubarga.

Ostatnia odsłona, to ustabilizowanie gry gdynian. Bardzo ważne trafienia zaaplikowali Szczotka i Szubarga, dwa razy "za trzy" przymierzył Ponitka i Asseco Gdynia w niezłym stylu pokonało lidera EBL Anwil Włocławek 105:92.

Bardzo wyrównane spotkanie, z fenomenalną skutecznością (60%) "zza łuku" gdynian - trafionych aż 18 na 30 oddanych rzutów. Cieszy "wybuch formy" Garbacza, stabilizacja Żołnierewicza i "Szubi", jakiego kochamy - 8 asyst i tylko jedna strata.

Teraz powrót do domu, chwila wypoczynku i radości, a już w niedzielę 18 marca w Gdynia Arena King Szczecin.

Anwil Włocławek - Asseco Gdynia 92:105 (20:33, 23:22, 23:21, 26:29)

Anwil Włocławek: Almeida 31, Leończyk 18, Sobin 13, Nowakowski 10, Airington 8, Hosley 5, Zyskowski 3, Delaš 2, Łączyński 2, Ciesielski, Komenda, Matusiak

Asseco Gdynia: Garbacz 29, Szubarga 18, Żołnierewicz 17, Witliński 13, Szczotka 11, Ponitka 10, Wyka 5, Put 2, Jankowski 0, Kamiński, Pietras, Stryjewski