Niedziela, 17 Lutego 2019
 
Niedziela, 17 Lutego 2019
godzina 18:00
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
Warszawa, Polska
 
Sobota, 16 Lutego 2019
godzina 18:00
MKS Dąbrowa Górnicza
Warszawa, Polska
78:81
 
Poz. Drużyna Zw/M Mecz Zwy. Por.
1. Stelmet 0.850 20 17 3
2. Asseco Arka 0.842 19 16 3
3. Polski Cukier 0.790 19 15 4
4. Anwil 0.778 18 14 4
5. Stal 0.684 19 13 6
6. MKS 0.550 20 11 9
7. Polpharma 0.526 19 10 9
8. King 0.500 18 9 9
9. Start 0.474 19 9 10
10. Legia 0.474 19 9 10
11. GTK Gliwice 0.368 19 7 12
12. HydroTruck 0.263 19 5 14
13. Spójnia 0.263 19 5 14
14. Trefl 0.211 19 4 15
15. AZS 0.211 19 4 15
16. Miasto Szkła 0.211 19 4 15
Poz. Drużyna Pkt. Mecz Zwy. Por.
1. Stelmet 37 20 17 3
2. Asseco Arka 35 19 16 3
3. Polski Cukier 34 19 15 4
4. Stal 32 19 13 6
5. Anwil 32 18 14 4
6. MKS 31 20 11 9
7. Polpharma 29 19 10 9
8. Start 28 19 9 10
9. Legia 28 19 9 10
10. King 27 18 9 9
11. GTK Gliwice 26 19 7 12
12. HydroTruck 24 19 5 14
13. Spójnia 24 19 5 14
14. Trefl 23 19 4 15
15. AZS 23 19 4 15
16. Miasto Szkła 23 19 4 15
 
Poz. Drużyna Mecz Zwy. Por. +/-
1. Lokomotiv 10 9 1 90
2. Alba 10 7 3 48
3. Cedevita 10 5 5 22
4. Limoges 10 4 6 -28
5. Tofas 10 4 6 -17
6. Asseco Arka 10 1 9 -115
 
Asseco Gdynia - Facebook
 

Wielka Arka. W Gdyni rodzi się żółto-niebieska potęga

Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018 08:27 | Redakcja
Fot.: Dawid Linkowski
Fot.: Dawid Linkowski
Sześć klubów, jedna nazwa. Do piłkarzy i rugbistów dołączają koszykarki oraz koszykarze, a także szczypiornistki i piłkarze ręczni. Wielką Arkę utworzą również Stowarzyszenie Inicjatywa Arka i Gdyńskie Towarzystwo Koszykówki, a także inne grupy juniorskie, w których trenują setki młodych sportowców.

Gdynia może chwalić się aż siedmioma zespołami występującymi na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Od teraz aż sześć z nich grać będzie pod sztandarem Arki Gdynia.

- To historyczny dzień dla gdyńskiego sportu. Na naszych oczach rodzi się żółto-niebieska potęga. Arka to już nie tylko piłka nożna i rugby, ale również koszykówka oraz piłka ręczna w kobiecym i męskim wydaniu. To także setki trenujących dzieci i niezwykle utalentowana młodzież - wylicza Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Łączymy siły, by w niedalekiej przyszłości osiągać jeszcze większe sukcesy niż dotychczas. Jestem przekonany, że już wkrótce o Arce Gdynia znów będzie głośno, nie tylko w Polsce - dodaje.

Jedna nazwa, różne herby. Aktualne zmiany dotyczą jedynie nazwy.

- Struktury organizacyjne pozostają niezmienne. Arka nie będzie wielosekcyjna ani, na tę chwilę, nie będzie korzystać ze wspólnego herbu. Zarządy i przedstawiciele klubów są jednak w stałym kontakcie ze sobą nawzajem oraz z reprezentantami miasta. Regularnie spotykamy się i planujemy rozwijanie współpracy, by wyciągnąć maksimum korzyści sportowych, marketingowych i organizacyjnych - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Oczywiście wciąż będziemy pamiętać o innych klubach. W Gdyni działa ich blisko sto i wszystkie nadal mogą liczyć na wsparcie miasta.

Ambasadorami Wielkiej Arki zostali: Rafał Siemaszko (piłka nożna - seniorzy), Krzysztof Babś (piłka nożna - juniorzy), Piotr Bojke (rugby), Agnieszka Bibrzycka (koszykówka kobiet), Adam Łapeta (koszykówka mężczyzn), Martyna Borysławska (piłka ręczna kobiet) i Robert Kamyszek (piłka ręczna mężczyzn). Cała siódemka wystąpiła w filmie promującym projekt:- Każdy z klubów ma swoją historię, każdy z nich ma sukcesy i marzenia. Łączy je znacznie więcej. Nie mam wątpliwości, że jako Arka napiszą kolejne piękne rozdziały - mówi Wojciech Szczurek. I dodaje: - W świecie sportu bardzo ważnymi elementami są dziś spójność i rozpoznawalność. Dla wielu Gdynia to Arka. Czas potwierdzić, że Arka to potęga. Wierzę, że systematycznie powiększać się będzie nie tylko lista trofeów zdobywanych przez kluby, ale również grono sponsorów i frekwencja na trybunach.

Kluby piłki ręcznej i koszykarskie będą grać jako Arka już w nadchodzących rozgrywkach, które startują we wrześniu i październiku.

Wielkie święto Wielkiej Arki

Już w najbliższy czwartek, 30 sierpnia, na Skwerze Arki Gdynia, odbędzie się wielki piknik rodzinny, na którym pojawią się zawodnicy wszystkich klubów żółto-niebieskiej rodziny. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia przewidziano na godzinę 17:00, jednak już od 16:00 w okolicach Bulwaru Nadmorskiego czynne będą punkty, przy których odbierać będzie można pamiątkowe koszulki przygotowane specjalnie na inaugurację projektu. W programie pikniku przewidziane są również między innymi: aktywności prowadzone przez sportowców, czas na zebranie autografów i wspólne zdjęcia, a także występy artystyczne. Kluby zaprezentują swoje liczne trofea, a każdy chętny będzie mógł pomóc w tworzeniu wspólnego graffiti według projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki. Wydarzenie poprowadzi reporter nc+ Bartosz Ignacik, znany m.in. z "Turbokozaka".

- Na Skwer Arki Gdynia zapraszamy wszystkich mieszkańców. Będzie to świetna okazja, by spędzić czas w rodzinnej i sportowej atmosferze. Myślę, że za sprawą obecności reprezentantów wszystkich klubów, w niejednym gdynianie uda się zaszczepić żółto-niebieskiego bakcyla. Warto zjawić się punktualnie, ponieważ kumulacja atrakcji nastąpi tuż po godzinie 17:00 - zachęca Marek Łucyk.

Wraz ze startem projektu ruszyła strona internetowa: www.wielkaarka.pl.

***

Wypowiedzi przedstawicieli klubów Wielkiej Arki

Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia:
W przyszłym roku nasz klub rozpocznie obchody 90-lecia. Obecna Arka powstała w wyniku konsolidacji i połączenia kilku istniejących wcześniej podmiotów. Historia zatacza więc koło. Arka Gdynia to nie tylko sport, ale przede wszystkim wartość społeczna nas wszystkich - gdynian i mieszkańców regionu. To część lokalnej tożsamości, przywiązania i patriotyzmu. Projekt Wielkiej Arki motywuje i zobowiązuje do dalszego rozwoju poszczególnych klubów i godnego reprezentowania Gdyni. Ta wspólna idea powinna skonsolidować nie tylko kluby, ale też gdyńskich kibiców do wspierania drużyn grających pod wspólnym szyldem. Napawa nas dumą fakt, że jest to Arka Gdynia.

Krzysztof Rybicki, prezes SI Arka Gdynia:
SI Arka Gdynia to podstawa piramidy sportowego szkolenia w Gdyni. Jesteśmy zadowoleni, że wspólnie zespajamy gdyński sport żółto-niebieskimi barwami. Jedną z korzyści płynących z połączenia sił jest fakt, że otwierają się przed nami nowe możliwości marketingowe.

Zbigniew Rybak, członek zarządu RC Arka Gdynia:
Dzięki zaangażowaniu władz Gdyni udało się zjednoczyć wszystkich, których łączy sport i miłość do żółto-niebieskich barw naszego miasta. RC Arka Gdynia już od 22 lat z dumą reprezentuje Gdynię na sportowych arenach. Nasz klub powstał w 1996 roku z inicjatywy kibiców piłkarskiej Arki, więc naturalnym, kolejnym krokiem jest dzisiejsze wydarzenie - zjednoczenie wszystkich sportowych sił pod wspólnym sztandarem Arki Gdynia. To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w tak zacnym gronie.

Przemysław Sęczkowski, prezes Asseco Gdynia:
Bardzo cieszy nas fakt, że dzięki staraniom władz Gdyni, z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, możemy być częścią nowoczesnego i innowacyjnego w skali kraju projektu Wielka Arka. Kiedy przed laty przenosiliśmy klub z Sopotu do Gdyni, nazwaliśmy go Gdyński Klub Koszykówki Arka, aby podkreślić nasz związek z miastem, które tak życzliwie nas przyjęło. Od tego momentu zarówno Gdynia, jak i nasz klub, odniosły wiele sukcesów w Polsce i na arenie międzynarodowej, wywołując radość i dumę mieszkańców oraz kibiców. Czas zrobić kolejny krok naprzód i zjednoczyć przedstawicieli różnych dyscyplin pod jedną, doskonale rozpoznawalną marką, jaką bez wątpienia jest Arka Gdynia. Mamy nadzieję, że pozwoli to na jeszcze mocniejsze zacieśnienie związków łączących sport zawodowy z amatorskim, w tym również tym najważniejszym dla nas wszystkich - szkoleniem dzieci i młodzieży. Gdynia to miasto pełne nowoczesności, ale i dumne ze swojej tradycji, gdzie ludzie zawsze działali dla wspólnego dobra. W ten charakter wspólnoty doskonale wpisuje się projekt Wielka Arka, z mocą pokazując siłę bycia razem. Wierzymy, że Arka będzie naszą dumą, wszystkim zespołom życzymy samych sportowych sukcesów i już teraz zapraszamy 15 września do Gdynia Arena na mecz otwarcia, w którym naprzeciwko naszych koszykarzy stanie słynna Barcelona.

Bogusław Witkowski, prezes Basketu 90 Gdynia:
Basket 90 Gdynia to żeńska drużyna koszykówki ekstraklasy, w którym karierę sportową rozwijały Małgorzata Dydek czy Agnieszka Bibrzycka. Od 1993 roku klub reprezentuje Gdynię i jest wizytówką polskiego basketu. To 11 mistrzostw Polski, pięć Pucharów Polski, dwa wicemistrzostwa Euroligi i klubowe wicemistrzostwo świata. Z tym dorobkiem przyłączamy się do klubów sportowych Gdyni, zjednoczonych w projekcie Wielka Arka. Traktujemy nasz udział jako wyróżnienie, wyzwanie i wielką odpowiedzialność.

Marek Gutteter, prezes GTPR Gdynia:
W imieniu własnym oraz całego klubu pragnę złożyć podziękowania dla Miasta Gdyni za dotychczasowe wspieranie naszej działalności oraz owocną, wieloletnią współpracę przy realizacji różnorodnych projektów sportowych. Mam nadzieję, że nasze dobre, partnerskie relacje będą dalej przyczyniały się do rozwoju naszego klubu, wspierania piłki ręcznej zarówno w grupach młodzieżowych, jak również na najwyższym poziomie, w Superlidze. Jestem przekonany, że projekt Wielka Arka, którego mamy przyjemność być częścią, przyczyni się do jeszcze lepszego propagowania różnych dyscyplin sportu, rozsławiania Gdyni na arenie krajowej i międzynarodowej oraz udowodni, że sport naprawdę łączy.

Lech Ramczykowski, prezes Spójni Gdynia:
Bierzemy przykład z najlepszych i tworzymy spójny obraz gdyńskich klubów występujących na najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Wierzę, że wpłynie to na większe zainteresowanie wszystkimi dyscyplinami, a co za tym idzie: zwiększy się frekwencja na trybunach. Już dziś zapraszam na nasz pierwszy mecz w tym sezonie: 11 września o godzinie 18:00 w Gdynia Arenie zmierzymy się z PGE Vive Kielce.
 
© 2008-2019 23 STUDIO. Wszelkie prawa zastrzeżone.