3. Burke Pat 13.9

Asseco Gdynia - Facebook

Potęga współpracy

Środa, 31 Października 2018 23:42 | Andrzej Jasicki
Asseco Arka Gdynia przystępowało w Gdynia Arenie do meczu 7DAYS EuroCup bez zwycięstwa na koncie. Gdynianie wyciągnęli właściwe wnioski z poprzednich spotkań i sztab trenera Przemysława Frasunkiewicza znakomicie przygotował zespół do walki z Limoges CSP. Żółto-niebiescy zagrali zespołowo i kombinacyjnie w ataku, wszystko podpierając mocną obroną, dzięki czemu pokonali gości z Francji 87:78.

Spotkanie rozpoczęło się od nieustannego pressingu na całym boisku. Dobra defensywa spowodowała ogromne zamieszanie w szeregach przyjezdnych, którzy co rusz pudłowali kolejne rzuty. W tym samym czasie pod drugą tablicą szalał Robert Upshaw (15 punktów, 7 zbiórek, asysta, 2 bloki), wspierany z obwodu przez Josha Bostica (16 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty, przechwyt) oraz Jamesa Florenca (13 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty). Swoje punkty dorzucili również Deividas Dulkys (5 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty, 3 przechwyty) będący ostoją obrony i Mikołaj Witliński (7 punktów, zbiórka). Po 10 minutach gdynianie wysoko prowadzili 24:10.

Od tego momentu mecz przebiegał falami. Żółto-niebiescy cały czas grali dobrze, ale momentami pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele swobody. Obwód szczelnie zamykali Dulkys i notujący świetny występ Marcel Ponitka (9 punktów, 4 zbiórki, 6 asyst, 3 przechwyty), a do walki w pomalowanym włączył się Adam Łapeta (8 punktów, 3 zbiórki, asysta). W 11 minucie Asseco prowadziło nawet 18 punktami (28:10), mimo to Limoges odrobiło część strat i wygrało drugą kwartę 29:20.

Po przerwie gdynianie kolejny raz przyspieszyli. Znowu kosz za koszem zdobywał Upshaw, a dwie celne "trójki" przymierzyli Krzysztof Szubarga (7 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty) i Dariusz Wyka (7 punktów, 7 zbiórek, asysta, przechwyt). Arkowcy rozpędzali się coraz mocniej i pod koniec trzeciej odsłony, po kolejnych trafieniach Upshawa i trzech punktach Bostica, znów prowadzili wysoko 69:52.

Ostatnie 10 minut napędziło nieco stracha kibicom. Francuzi przypuścili frontalny atak na kosz gospodarzy i wydatnie skrócili dystans dzielący obie ekipy. W tym momencie zimną krew pokazał Florence dwa razy trafiając niezmiernie ważne rzuty "zza łuku". "Kropkę nad i" postawił spod kosza Upshaw i Asseco Arka Gdynia pokonało w Gdynia Arenie Limoges CSP 87:78.

Zespołowość, różnorodność rozwiązań ofensywnych i tytaniczna praca w obronie Ponitki, Upshawa oraz Dulkysa to kluczowe składowe dzisiejszej wygranej.

Serdecznie gratulując trenerowi Frasunkiewiczowi, sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom wygranej, już teraz zapraszamy na sobotę 3 listopada na godzinę 12:35 do Gdynia Areny. Zmieniamy europejskie puchary na Energa Basket Ligę, a Limoges na również bardzo mocną MKS Dąbrowę Górniczą.

Asseco Arka Gdynia - Limoges CSP 87:78 (24:10, 20:29, 25:13, 18:26)

Asseco Arka Gdynia: Bostic 16, Upshaw 15, Florence 13, Ponitka 9, Łapeta 8, Szubarga 7, Witliński 7, Wyka 7, Dulkys 5, Garbacz 0, Kamiński, Stryjewski

Limoges CSP: Samuels 20, Howard 15, Rousselle 15, Hardy 13, Inglis 10, Boutsiele 2, Miles 2, Bouteille 1, Perrantes 0, Jaiteh