3. Burke Pat 13.9

Asseco Gdynia - Facebook

Udane powroty

Niedziela, 03 Marca 2019 17:47 | Andrzej Jasicki
Asseco Arka Gdynia bardzo udanie wznowiła ligowe rozgrywki po chwili przerwy na występy Reprezentacji Polski. Żółto-niebiescy pojechali do Dąbrowy Górniczej i w starciu z zawsze groźnym, choć obecnie mocno osłabionym MKS-em wygrali pewnie 82:62. W drużynie Arki równie udanie, co cały zespół powrócili do gry leczący drobne kontuzje Josh Bostic (13 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt) i Robert Upshaw (13 punktów, 6 zbiórek, 1 asysta, 1 blok). Obaj panowie byli dzisiaj dużym wzmocnieniem gdynian, a Bostic dodatkowo uzyskał najwyższy wskaźnik +/- (18).

Asseco od pierwszych minut bardzo mocno nacisnęło na rywala. Gdynianie skutecznie atakowali kosz MKS-u, szczelnie broniąc dostępu do własnej deski. Pierwsze punkty padły łupem Adama Łapety (4 punkty, 7 zbiórek, 2 przechwyty, 1 blok), a po nim punktował jeden z najlepszych na parkiecie, Bartłomiej Wołoszyn (12 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt) oraz trójka liderów: Bostic, Deividas Dulkys (5 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty) i mądrze prowadzący grę żółto-niebieskich James Florence (4 punkty, 2 zbiórki, 8 asyst). "Trójka" Dariusza Wyki (6 punktów, 4 zbiórki, 1 asysta, 1 przechwyt, 4 bloki) zamknęła pierwsze 10 minut i ustaliła wynik na 24:10 dla Arki.

Kolejne minuty nie przyniosły żadnych niespodzianek. Goście kontrolowali grę, a kiedy nadarzały się dobre okazje powiększali swoją przewagę. W drugiej i trzeciej kwarcie dobre wejście zaliczyli Marcel Ponitka (10 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty) i Marcus Ginyard (9 punktów, 2 zbiórki, 5 asyst, 1 przechwyt). Ich skuteczna praca po obu stronach parkietu w połączeniu z nieustającą aktywnością Wołoszyna oraz Bostica i punktami Jakuba Garbacza (6 punktów, 1 zbiórka, 1 asysta, 1 blok) pozwoliły Asseco utrzymać prowadzenie i do ostatnich 10 minut podchodzić z prowadzeniem 50:66.

Końcówka spotkania to "trójki" Garbacza i Bostica oraz dunki Upshawa. Gdynianie rozpędzili się na dobre i w 35 minucie "wykręcili" najwyższe 24 punktowe prowadzenie. Pod koniec kwarty gra nieco "siadła", ale Asseco Arka Gdynia pewnie pokonała MKS Dąbrowę Górnicza 82:62.

Zespołowość (25 do 8 w asystach), skuteczność za dwa punkty, wykorzystywanie strat rywala i zdecydowanie lepsza "ławka" (44 do 19) to klucze sukcesu żółto-niebieskich. Teraz powrót do Gdyni i już w środę 6 marca bardzo trudny rywal Stelmet Enea BC Zielona Góra.

Nieco w cieniu seniorów duży sukces odniósł nasz zespół młodzieżowy, który po kierunkiem trenerów Milosa Mitrovica, Mateusza Żółnierewicza oraz pod opieką fizjoterapeuty Krystiana Czapiewskiego zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U20.

Gratulujemy i serdecznie zapraszamy w środę do Gdynia Areny. Jesteśmy Asseco!

MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Arka Gdynia 62:82 (10:24, 17:17, 23:25, 12:16)

MKS Dąbrowa Górnicza: Wojciechowski 14, Zębski 11, Richardson 10, De 8, Gabiński 6, Łukasiak 6, Melvin 5, Kobel 2, Chorab, Kafarski

Asseco Arka Gdynia: Bostic 13, Upshaw 13, Wołoszyn 12, Ponitka 10, Ginyard 9, Garbacz 6, Wyka 6, Dulkys 5, Florence 4, Łapeta 4