3. Burke Pat 13.9

Asseco Gdynia - Facebook

Łatwe mecze to już przeszłość

Niedziela, 14 Kwietnia 2019 16:06 | Andrzej Jasicki
Lider tabeli Asseco Arka Gdynia podejmował dzisiaj w meczu Energa Basket Ligi walczących o udział w playoff King Szczecin. Goście zaprezentowali w Gdynia Arenie waleczność oraz determinację i pokonali żółto-niebieskich 72:81.

Początek starcia dobitnie pokazał, że przyjezdni "nie żartują" i przyjechali do Gdyni po wygraną. King otworzyli wynik, a w odpowiedzi za dwa punkty trafił Deividas Dulkys (11 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty, 1 blok). W szeregach żółto-niebieskich bardzo aktywny był pierwszy strzelec Josh Bostic (21 punktów, 1 zbiórka, 1 asysta, 1 przechwyt, 1 blok) i to właśnie jego trafienia oraz punkty Dulkysa pozwoliły Asseco na prowadzenie po 10 minutach 18:14.

Kolejna kwarta to konsekwentne odrabianie strat przez szczecinian. Goście mocno zaatakowali i choć punkty zdobyli James Florence (21 punktów, 1 zbiórka, 1 asysta, 1 przechwyt, 1 blok), Bartłomiej Wołoszyn (3 punkty, 1 zbiórka, 2 przechwyty, 1 blok) oraz Adam Łapeta (5 punktów, 2 zbiórki, 2 przechwyty, 1 blok) to było to za mało. King wygrał tę część gry aż 24:9 i do przerwy prowadził 38:27.

Wydawało się, że po odpoczynku Arka zaatakuje ze zdwojoną siłą. Stało się jednak zupełnie inaczej. Królowie uderzyli jeszcze mocniej i choć kilka "oczek" zdobyli Robert Upshaw (4 punkty, 5 zbiórek, 3 bloki), Marcus Ginyard (2 punkty, 1 przechwyt) oraz świetnie prowadzący grę gdynian Krzysztof Szubarga (7 punktów, 3 zbiórki, 5 asyst, 1 przechwyt) to przewaga "Wilków Morskich" ciągle rosła. Gdynianie opanowali nieco sytuację w połowie trzeciej kwarty, doprowadzili do remisu (19:19) i przed ostatnią częścią przegrywali 46:57.

Końcowe minuty to próby odwrócenia losów spotkania przez liderów żółto-niebieskich. Trafiał Bostic, trafiali Florence i Szubarga, ale reszta kolegów nie mogła znaleźć właściwej drogi do kosza szczecinian. Asseco wygrało minimalnie tę część gry (26:24), ale niestety w całym starciu musiało uznać wyższość rywali i przegrało w Gdynia Arena czwarty mecz w sezonie (72:81).

Całkowita porażka w pomalowanym (30-49 w zbiórkach), niewykorzystywanie błędów rywali, niewystarczająca pomoc z ławki oraz niemoc w zatrzymywaniu szybkich ataków "Królów" to główne przyczynki przegranej gdynian. Jeżeli dodamy do tego słabą skuteczność za trzy punkty (28%) oraz 14 strat to będziemy mieli pełen obraz gry żółto-niebieskich. Cóż, w każdym sezonie zdarzają się słabe spotkania, po których należy podnieść się i walczyć dalej. Kolejna znakomita okazja już w środę 17 kwietna, kiedy to w Gdynia Arenie pojawi się Trefl Sopot. Miejmy nadzieję, że zobaczymy piękną derbową rywalizację i kawał dobrej koszykówki. Zapraszamy serdecznie - Jesteśmy Asseco!

Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 72:81 (18:14, 9:24, 19:19, 26:24)

Asseco Arka Gdynia: Bostic 21, Florence 19, Dulkys 11, Szubarga 7, Łapeta 5, Upshaw 4, Wołoszyn 3, Ginyard 2, Garbacz 0, Ponitka 0, Wyka 0, Dylewicz

King Szczecin: Kikowski 16, Sajus 16, Jogėla 12, Schenk 11, Paliukenas 6, Watts 6, Wilczek 5, Williams 5, Bartosz 4, Diduszko 0, Majcherek