6. Asseco Arka 10 1 9 -115

Asseco Gdynia - Facebook

Anwil - mocny gospodarz

Sobota, 07 Września 2019 20:28 | Redakcja
Asseco Arka Gdynia rozegrała dzisiaj pierwsze spotkanie bardzo mocno obsadzonego turnieju MEZ Polska Tournament 2019. Rywalem żółto-niebieskich byli gospodarze imprezy, Mistrz Polski Anwil Włocławek. Gdynianie nieźle wystartowali minimalnie przegrywając pierwszą kwartę 22:27, a następnie wygrywając kolejną 19:17. Niestety po przerwie musieli uznać wyższość Rottweilerów, ulegając im odpowiednio 26:33 oraz 16:24 i w całym meczu 83:101.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Tony Wroten (22), Chris Dowe (14) i Jakub Karolak (13), a dla gości po 14 Josh Bostic, Bartłomiej Wołoszyn oraz Wojciech Czerlonko. Pierwszym podającym Arki był Josh Bostic (8), a najlepiej zbierającym Ben Emelogu (7).

W pierwszym starciu turnieju Partizan NIS Belgrad pokonał Maccabi Fox Tel Awiw (84:76), a jutro o godzinie 16:30 Serbowie zmierzą się z gdynianami. O 19:00 na zakończenie MEZ Polska Tournament Anwil stanie w szranki z Maccabi Fox Tel Awiw.