•  
  •  
  •  
Następny mecz:
GTK Gliwice
VS
Asseco Arka Gdynia
7D 9H 17M 17S
W dniu dzisiejszym za porozumieniem stron została rozwiązana umowa z trenerem Przemysławem Frasunkiewiczem. Polskiemu szkoleniowcowi dziękujemy za niemal 5-letnią współpracę z klubem.

Przemysław Frasunkiewicz jako zawodnik zawsze był znany z nieustępliwości i dawania z siebie "maksa". W barwach wielkiego Asseco Prokomu zdobył dwa mistrzostwa Polski. Trenerem naszego klubu został w czerwcu 2016 r. Przez pierwsze dwa sezony z powodzeniem szkolił i ogrywał na poziomie EBL zdolnych Polaków. W kampanii 2018/19, po zwiększeniu budżetu, po raz pierwszy w trenerskiej karierze prowadził zespół w rozgrywkach międzynarodowych (Eurocup). W tym samym roku, po niesamowitym dwumeczu ze Stelmetem Zielona Góra, zdobył z Asseco Arką pierwszy od siedmiu lat medal. Po niemal pięciu latach współpraca naszego klubu z Frasunkiewiczem dobiega końca. O jego następcy będziemy informować w kolejnych komunikatach.

- Po wielu wspólnie spędzonych latach przyszedł czas, aby się pożegnać. Praca w Asseco Arce Gdynia - zarówno jako zawodnik i jako trener - zawsze sprawiała mi bardzo dużo satysfakcji i będę dobrze ją wspominał. Niestety nadszedł koniec naszej współpracy. Z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Góralowi i Panu Sęczkowskiemu za obdarzenie mnie zaufaniem, gdy obejmowałem posadę trenera w Gdyni. Dziękuję również wszystkim Kibicom za wsparcie w trudnych chwilach oraz radość po zwycięstwach - nigdy o tym nie zapomnę. Życzę klubowi Asseco Arka Gdynia wielu sukcesów w następnych latach, a zawodnikom szybkiego powrotu do zdrowia i wielu wygranych - mówi Frasunkiewicz.

Trenerze, raz jeszcze dziękujemy za kierowanie Asseco Arką i wywalczenie z nią brązowego medalu! Życzymy również powodzenia w dalszej karierze!