•  
  •  
  •  
Następny mecz:
Asseco Arka Gdynia
VS
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
4D 15H 27M 25S
Wyróżniał się we Włocławku, teraz zagra w Gdyni. Informujemy, że obiecujący, 19-letni rzucający obrońca lub skrzydłowy Wojciech Tomaszewski podpisał kontrakt z Asseco Arką. Witaj w naszym klubie, Wojtek!

Mierzący 196 cm wzrostu Wojtek na początku swej kariery utożsamiał się z Poznaniem. To właśnie w klubach ze stolicy wielkopolskiego - MKK Pyra Szkoła Gortata oraz Biofarm Basket - brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Polski U14, U16, a także U18. W sezonie 2019/2020 znakomicie pokazał się na parkietach 1. ligi, notował średnio 18.5 pkt, 7 zbiórek, 3 przechwyty i jeden blok na mecz. Efektem świetnej postawy w niższych ligach i rozgrywkach juniorskich był angaż w ekstraklasowym Anwilu Włocławek, z którym Wojtek związał się pod koniec lipca ubiegłego roku.

W "Rottweilerach" zadebiutował 26 sierpnia 2020 roku w przegranym starciu o Superpuchar. W lidze pojawił się na boisku 26 razy. I choć nie przełożyło się to na ogromną liczbę minut, to kiedy już 19-letni koszykarz pojawiał się na parkiecie, jego akcje często spotykały się z aplauzem włocławskiej publiczności. Nasz nowy nabytek miał okazję zaznajomić się z obręczami w Gdynia Arenie 17 marca, gdy rozegrał w naszej hali ponad 20 minut, w trakcie których rzucił 12 "oczek". W przyszłym sezonie będzie mógł jeszcze częściej oddawać celne rzuty w naszym obiekcie.

Gratulujemy Wojtkowi zawarcia umowy i życzymy udanych spotkań w żółto-niebieskich barwach!